Zawody na orientację to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób lubiących: zagubić się gdzieś z dala od utartych szlaków szukających przygody. To idealna okazja by przeżyć coś wyjątkowego, oderwać się od cywilizacji i przedzierać się przez krzaki, zarośla i bagna. Start w nich to okazja by odwiedzić ciekawe miejsca, do których czasami nie prowadzi żadna ścieżka, a trasę dojścia do każdego punktu z mapy ustalasz sam.

Każde zawody mają swoją specyfikę - od względnie prostych w nawigacji i szybkich, na których w biegu zastanawiasz się nad mapą, po trudne nawigacyjnie, w ciężkim terenie gdzie trzeba przystanąć aby zastanowić się nad kolejnym ruchem. Są trasy nocne. Jest rajd wieloetapowy, a przede wszystkim są: trasy turystyczne trasy biegowe. Są też różne dystanse - od krótkich kilkukilometrowych aż po ponad stukilometrowe trasy.

Puchar TP25 zbiera w jednym miejscu wiele takich zawodów, na których organizatorzy przygotowują trasy, na których oczekiwany dystans, jaki trzeba przebyć aby zaliczyć komplet punktów to około 25km. Dystans, który może pokonać każdy, ale który jest już wyzwaniem. Udział w każdej trasie przeliczany jest na punkty pucharowe, dzięki którym można porównać swoje wyniki z najlepszymi, rywalizować ze znajomymi i nie tylko, a na koniec roku przekonać się, kto utrzymał formę przez cały sezon i otrzyma tytuł Mistrza Pucharu TP25!

Wybierz coś dla siebie i odkrywaj, rywalizuj, ciesz się przygodą !